نشریه علمی پژوهشی طب انتظامی- اخبار و اعلانات
تغییر تناوب و زبان انتشار مقالات

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/9/25 | 
- انتشار پیوسته مقالات
قابل توجه تمامی خوانندگان و نویسندگان محترم،
نشریه طب انتظامی با شروع دوره ۱۱ (از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۲) با هدف تسریع در انتشار مقالات و حفظ نیمه عمر نتایج علمی و در نتیجه کمک به ارائه سریعتر مقاله برای خواندن و استناد، تواتر انتشار مقالات را از فصل‌نامه به انتشار پیوسته مقالات (CAP) تغییر داده است. 
در این روش نوین انتشار، تمام مقالات پذیرفته شده پس از انجام تمام مراحل مربوط به بازبینی، قالب‌بندی و ویرایش در یک شماره منتشر می شوند و به جای صفحه بندی متوالی مقالات در یک جلد، هر مقاله دارای یک صفحه بندی داخلی است که از صفحه ۱ آغاز می شود. علاوه بر این، هر مقاله دارای یک شناسه مکانی الکترونیک (elocation-id) منحصر به فرد در یک دوره است که جایگزین شماره صفحه در خط استناد می شود. در نتیجه، تمامی مقالات به محض تکمیل فرآیند تولید، اطلاعات استناد کامل و نهایی خود را در دسترس دارند.
 
- انتشار رایگان مقالات به زبان انگلیسی
از ابتدای سال میلادی ۲۰۲۳ (دوره ۱۲ نشریه) متن تمامی مقالات علاوه بر فارسی، به انگلیسی نیز منتشر خواهد شد.
 
- الزام درج کد اخلاق در مقالات
پیرو نامه شماره ۳۳۲۹/د/۷۰۰ در تاریخ ۹۴/۸/۹، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و درمان مبنی بر داشتن کد اخلاق برای چاپ مقالات پژوهشی در مجلات علمی پژوهشی، الزامی است که نویسندگان در هنگام ارسال مقاله "کداخلاق" را ارائه نمایند. بدیهی است که بدون ارائه این کد طی نمودن فرایند داوری تاپذیرش و چاپ غیرممکن خواهد بود. 
نشانی مطلب در وبگاه نشریه علمی پژوهشی طب انتظامی:
http://jpmed.ir/find-1.235.87.fa.html
برگشت به اصل مطلب